FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Dijital Web Tasarım Kuşadası

 

Salsa ve Sosyal Latin Dansları
 
Elifname Dans ve Sanat Merkezinde Salsa, Bachata, Club Cha Cha, La Rueda, Merengue Eğitimi alabilirsiniz.
 
 
    Salsa, Latin danslarından kendine özgü stiliyle ayrı olarak ilerleyen ve sosyal yanı öne çıkan bir danstır. Hareketli ritmine rağmen her yaştan insanın kolaylıkla öğrenebileceği danslardan biridir. 4/4'lük ritmi ile hemen her güncel Latin müziğine uyan Salsa ile hemen her gece farklı bir mekanda karşılaşabilir ve dikkatleri hayranlıkla üzerinize çekebilirsiniz. Kalabalığa karışmak istenler ise yine hemen her gece farklı bir yerde düzenlenen dans gecelerinde kendilerini Salsa müziğine bırakabilirler.
      Bachata, ABD'deki Rap gibi Bachata da fakir ve dışlanmışların müziği olarak ortaya çıktı. Dominik Cumhuriyeti'nin varoşlarında ortaya çıkan Bachata , fakir Dominiklilerin, sosyal ve ekonomik dışlanmışlığını ve terk edilmişliğini yansıtır.
1960'larin başında Bachata romantik, gitara dayalı müziğin önemli bir alt kategorisi olarak ilk ortaya çıktığında dansa yönelik Küba Son'undan ve Guaracha'dan ayrılmaktaydı. İleriki yıllarda, müzisyenlerin Bachata ritimlerini hızlandırması ve dansçıların yeni bir dans adimi geliştirmesiyle, Bachata , ayni zamanda bir dans müziği olarak da kabul edilir oldu.
     Cha Cha, Küba familyası danslarının diğer bir üyesi olan Cha Cha Cha , ayni zamanda sosyal Latin-Amerikan danslarının en popüler olanıdır. Cha Cha Cha 'nin birçok hareketinde bu sebeple Rumba Mambo hareketlerinden benzerlikler vardır. En temel farklılık " Cha Cha Cha " dadır. Bu terim adini müzikteki dördüncü vurusun, kolay yakalanabilen Cha Cha Cha ritmini vermek için bölünmesiyle oluşmuştur.

Bu dans başlangıçta Mambo ve Rumba'nın bir çeşidiydi ancak 1948'de Enrique Jorrin, Mambo'nun doğduğu danzon ritmiyle, montuno ritimlerini karıştırdı. Sonuç gözle görülür şekilde farklı ve heyecan vericiydi. Jorrin'in "aldatmaca" anlamına gelen bu yeni kompozisyonu "Enganadora" 1953'te kayıtlara geçti ve devasa ölçülerde popülarite kazandı. Dansçılar hep daha da fazlasını talep ettiler. Cha Cha Cha 'nin anlaşılır ritmi küçük müzik topluluklarından büyük orkestralara kadar hemen hemen her şekilde yorumlandı ve kısa sürede neredeyse tüm müzisyenler Cha Cha Cha çalmaya başladı.


Cha Cha Cha dansı, müziğinin de olduğu gibi; canlı, göz alici, alaycıdır ve coşkun ritmiyle dünyadaki tüm dansçıların rağbet edip zevk alacağı türden nadir bir eğlence sunar.

 

      La Rueda, Salsa'nın en coşkulu uygulama şekli, şüphesiz bir Küba kökenli Salsa Tekerleği'dir. Bu tür özellikle 80'li yılların sonunda Amerika ki dans okullarında ve dans kurslarında öylesine popülerlik kazanmıştır ki bugün Miami'de içerisinde rueda yapılmayan bir gece kulübü ve dans okulu bulmak neredeyse imkansızdır.
     Merenque , Dominik Cumhuriyeti'nin yerel dansı olmakla beraber komsu ülke Haiti'nin de etkisinde kalmıştır. Dansın kökeninin iki popüler hikâyesi vardır: Ilk hikâyeye göre bu dans zincirlenmiş olan kölelerin hareket edebilme arzusuyla yaptıkları davranışları konu alır. Diğer hikâye ise bu dansın ülkedeki bir devrim sırasında bacağından vurulan bir kahramanın eve dönüş partisinde yandaşlarının zıplayarak ve bir bacaklarını sürükleyerek yaptıkları hareketleri temsil ettiğini söyler.

Orijinal olarak Merengue çiftler hâlinde değil, bir çember hâlinde yapılır. Hızlı ayak hareketleri ve omuzların silkinme hareketi dansın karakterini oluşturur. Merengue, özellikle 19. yüzyıl ortalarında popüler hâle gelmiştir.

Merengue müziği çok değişik stillere sahip olmasına rağmen tümünde keskin bir çabukluk ve sürekli tekrarlandığını hissettiren ritimler vardır.

 

Kurslarımız hakkında daha fazla bilgi almak için isterseniz İstek Formunu kullanabilirsiniz.
Veya bizimle direk iletişime geçebilirsiniz.
İsterseniz kursumuza Online Kayıt olabilirsiniz.
Kurs fiyatlarını görmek için Kurs Fiyat Listesi

 

 

 
 

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

mbt skor nike sverige louboutin skor hollister sverige polo ralph lauren skjorta woolrich jacka dam canada goose jacka woolrich jacka parajumpers rea ray ban rea canada goose rea michael kors rea nike free run dam new balance skor moncler jacka nike shox barbour jacka uggs rea

cheap uggs canada ralph lauren canada cheap ugg boots canada polo ralph lauren canada belstaff uk belstaff jacket woolrich sale woolrich uk belstaff sale hollister sydney hollister australia