FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Dijital Web Tasarım Kuşadası
Çeşitli Danslar
 
Elifname Dans ve Sanat Merkezinde eğitim portföyüne sürekli eklenen çeşitli dansların eğitimini alabilirsiniz. Şu an Hiphop, Modern Dans, Oryantal, Roman Dansları, Düğün Dansları eğitimi verilmektedir.
 
    

     Hip Hop müziğin altyapısı, genellikle elektronik aletler veya bilgisayarlar yardımı ile yaratılan; davul, bas ve sentezleyici döngülerinden oluşur. Beat adı verilen altyapı, hızlı ve konuşma tarzında vokal ile birleştiğinde Hip Hop müzik ortaya çıkar. Hip Hop çoklukla armoni kaygısı taşımaz, önemli olan ritim ve uyaktır.

     Hip Hop dansı, Brezilya kökenli savunma sanatı 'Capoeira'(Kapoeyra)dan esinlenilerek ortaya çıkarılmış olan bir dans türüdür.

     Modern dans, 20. yüzyılın başlarında balenin değişmez kurallarına tepki olarak gelişen bir dans türüdür..

Bu dans, hemen her tür müziğe uydurulabilir. Yeni hareket stilleri yaratmak için diğer dans hareketleriyle birleştirilebilir. Modern dansta amaç, vücudun doğal duruşundan yararlanmaktır.

Modern dans,2. Dünya savaşının başlarından itibaren yapılmaya başlanmıştır.O zamanlar sadece bir dans türü olarak görülen modern dans şimdi dinlendiricidir ve her müzik türüne ayak uydurabilir

 

      Oryantal dans dünyanın bilinen en eski danslarının başında gelir. İslâm öncesi inançları içermektedir. Orijini, antik dönemin doğurganlık, bereket kültünde yatar. Tüm antik uygarlıklarda bereketi sembolize eden tanrıçalar görülür. Mesela, Mylitta, Isis, Ashtıreth, Ishtar, Hathor, Afrodit, Venüs ve Ceres gibi. Geleneksel olarak yalınayak yapılan bir danstır. Bu, dansçının Toprak Ana'yla direk temasının asla kesilmemesine dayanmaktadır.

Oryantal dansı kadın vücudunun özelliklerine göre tasarlanmıştır. Karın kaslarıyla, kalça hareketleriyle, göğüs hareketleriyle en iyi kadın vücuduna uygundur. Toprağa değen yalın ayaklarla, sıkı ve katı bir danstır. İnsan vücudunun akıcı, pürüzsüz, kompleks ve etkileyici hareketleri, çalkalama ve dalgalanma hareketlerinin çeşitliliği ile dansın karakteri ortaya çıkar. Doğu dansları, batının adıma dayalı danslarından farklı olarak kasların hareketine dayalı danslardır. Dolayısıyla adımlar çok narindir ve asla zıplama olmaz, toprakla olan temas daima korunur.

Yılan, kılıç, meşale, mum, peçe, tül, baston ya da sopa gibi malzemelerin dansta sıklıkla kullanıldığı görülür. Bunların her birinin birer anlamı olmakla birlikte genel olarak, sihri ve ilkel insanın korunma amaçlı kullanımı simgelerler. Bu aletlerin dansta kullanılması yörenin folklorunda da görülür.

 

 

     Roman dansı, Roman halkının meydanlardaki yansımasıdır adeta. Öyle ki, yüzyıllardır anlatmak istedikleri her şeyi; sevinci, neşeyi, kederi, hüznü, mutluluğu ve öfkeyi bile dansla anlatma yoluna gitmişlerdir. Denilebilir ki Roman Dansları, bu ifadelerin vücut bulmuş halidir. Bu anlatım o denli kuvvetli olmuştur ki aslen roman olmayanlar bile roman danslarını kendilerinin bilmiş ve her fırsatta sergiler hale gelmişlerdir.
Roman dansları, kendine has ritmi ve melodileriyle birleştiğinde başka hiçbir dansta bulunmayan bir lezzet ve haz alma hissi meydana gelir ve bu his insanı sarıp sarmalar. İşte o hazzı siz de bir kez aldıysanız eğer, artık bir "roman dansı bağımlısı" oldunuz demektir…

 

 

     Düğün dansı, artık ülkemizde de yeni yeni gelişmeye başlayan bir kavram. Rüya gibi bir geleceğe atılan ilk adımda, düğünün olmazsa olmazları arasında. Bu özel günü, seçecekleri müzikle, profesyonel eğitmenlerimizce kişiye özel hazırlanan dans koreografileriyle hafızalardan silinmeyecek bir güne çevirmek isteyenler için okulumuz da bu dersi alabilirsiz.

 

Kurslarımız hakkında daha fazla bilgi almak için isterseniz İstek Formunu kullanabilirsiniz.
Veya bizimle direk iletişime geçebilirsiniz.
İsterseniz kursumuza Online Kayıt olabilirsiniz.
Kurs fiyatlarını görmek için Kurs Fiyat Listesi
 
 

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

mbt skor nike sverige louboutin skor hollister sverige polo ralph lauren skjorta woolrich jacka dam canada goose jacka woolrich jacka parajumpers rea ray ban rea canada goose rea michael kors rea nike free run dam new balance skor moncler jacka nike shox barbour jacka uggs rea

cheap uggs canada ralph lauren canada cheap ugg boots canada polo ralph lauren canada belstaff uk belstaff jacket woolrich sale woolrich uk belstaff sale hollister sydney hollister australia